Drg8uqohsu2mlz10efnb

JAK SE PŘIPRAVOVAT NA BUDOUCNOST?

Záznam webináře pro rodiče k výběru střední nebo vysoké školy

   Spustit úvodní video

Výběr střední školy a povolání je příležitostí pro rodiče a teenagery v komunikaci se naladit na stejnou vlnu. I když to na první pohled tak nevypadá, není pravda, že dospívající děti nás nepotřebují. Pouze si často neuvědomujeme, že mezi naší první volbou a jejich současným výběrem uběhlo 20 let, a tudíž naše rady a vlastní pracovní zkušenosti nemusí být vůbec aktuální. Jak poradit jim dobře? Jak postupovat, aby naši podporu přijali a vyvarovali se zbrklých rozhodnutí? Jak podpořit jejich první sebevědomý krok do dospělého života?

V tomto záznamu webináře v délce 99 minut ze 7. prosince 2017 se dozvíte:

1. Jak se připravovat na budoucnost?

Trendy, které ovlivní každý obor (ve světě a v zahraničí). Seznámím Vás s výstupy konferencí o technickém vzdělání mládeže v ČR a mezinárodní konference Kariérové poradenství v měnícím se světě. Proč až 65 % současných absolventů škol se bude muset rekvalifikovat. Jakou roli hrají aktuální trendy ve výběru budoucího povolání?

2. Od volby povolání k seberealizaci

Proč školní metoda profesní orientace nedává správné výsledky. Podle čeho vybírat střední školu? Jak postupovat, když střední škola nevyhovuje? Jak pomoci s výběrem vysoké školy? Volba povolání jako nástroj směřování a formování osobnosti mladého člověka. Od volby povolání k celoživotnímu řízení vlastní kariérní cesty.

3. Princip několika kariér za život

Jak se připravovat na častou změnu pracovního trhu? Stačí jedna škola? Jak podpořit rozvoj adaptability (pružnosti) a samostatného a uvážlivého rozhodování již na základní škole? Dopady kariérních rozhodnutí na životní úroveň člověka.


K VIDEU NAVÍC ZÍSKÁTE 3 BONUSY


1. Jednoduchý postup s 2 cvičeními a pracovními listy, díky kterému dokážete hravým způsobem pomoci Vašemu teenagerovi naladit se na řešení seriózní otázky výběru střední školy nebo studijního oboru, zorientovat se ve vlastních schopnostech a zájmech a také v profesích a oborech.

2. Když se naladíte na správnou vlnu, můžete pokračovat v důsledném zkoumání oborů s našim e-bookem "Jak si vybrat povolání, když zatím nevíš kam jít".

3. V tomto procesu je velmi důležitá správná podpora rodičů. S tím Vám pomůže druhý e-book "Jak podpořit teenagera ve volbě povolání".

Webinář v délce 99 minut včetně 3 bonusů

si můžete pořídit

jen za 785 Kč

Cena je uvedena vč. 21 % DPH (ČR), pokud se registrujete z jiného státu, aktuální sazba DPH pro Vaši zemi bude uplatněna automaticky. Pokud je u kurzu uvedena sleva, bude odečtena při registraci automaticky, anebo budete moci zadat číslo bonusového kupónu (slevy se nesčítají). V současné době kurz je možné uhradit platební kartou.

PROČ JE TO DŮLEŽITÉ


Skoro polovina všech absolventů středních a vysokých škol ČR si nenachází práci v oboru, který vystudovali. Loňský průzkum spokojenosti se zvoleným oborem, který prováděla švédská společnost Universum mezi téměř 15 000 studenty českých vysokých škol, ukázal, že 57 % studentů není spokojeno s vybraným oborem. Častou příčinou chybné volby bývá nedostatek času věnovaného volbě, slabý systém kariérového poradenství na školách, chybné vyhodnocení informací z trhu práce, stereotypní pohled na obor nebo profese.

Určitě nám dáte za pravdu, že studium oboru, který v profesním životě vám k bude k ničemu, v současné rychle se měnící době je velkou ztrátou času. Od profesního vzdělání očekáváme, že dobře připraví k pracovnímu uplatnění. Práce v životě člověka hraje důležitou roli, proto je důležité volbě povolání věnovat mnohem více pozornosti.

Začněte hned!"Chtěla jsem Vám poděkovat za profesionální přístup na víkendovém kurzu. Dcera byla nadšená, cítila podporu vás všech. Měla jsem pocit, že vyšla ven z kurzu jako sebevědomá dívka.Věřím, že jí ta cvičení budou ku prospěchu :) Také si pochvalovala i práci ve skupině, obvykle před chlapci má tendenci se moc neprojevovat, ale Vám se to zřejmě nějak povedlo, protože jsem si všimla ten večer kromě nadšení i smutku. Tea si absolutně samostatně vytvořila plán kroků, které potřebuje podniknout k výběru a je si jistá vlastní volbou. Uvědomila jsem si, že teď mám dokonce klidnější spánek."

- Tea, 15 let, absolvovala program #VOLBA, komentář maminky

"Chtěl bych Vám poděkovat za kurz. Včera jsem se ptal syna jak je spokojený a jestli to z jeho pohledu stálo za to.Řekl mi že to bylo dobré, a že byl rád, že si kurz prošel. Přeji mnoho úspěchu ve vaší práci"

- Vítek, 15 let, absolvoval program #VOLBA, komentář táty, Michal Navrátil, majitel firmy Picas

Váš instruktor


Katerina Malkova
Katerina Malkova

Myšlenka založit Smart Course v ČR, školu kariérového poradenství pro teenagery podle úspěšného mezinárodního koncpetu, ke mně přišla ve chvíli, kdy můj tehdy ještě 10lety syn na začátku 2. stupně základní školy po seznamovacích hodinách položil otázku, která mi vyrazila dech: "Mami, proč paní učitelka nám říkala, že příští rok s tebou přestanu mluvit?" V mé hlavě a duši se zapnul alarm: "Co mám dělat, aby k tomu nedošlo? To přece nemusí být pravda."

Najednou mi došlo, že paní učitelka měla na mysli pubertu. "Teenager! Můj syn je skoro teenager! Co teď?" Každá rodina prožívá toto období jinak, ale slovo "teenager" se zaručeně asociuje s "náladový", "hormony", "nech mne být", pokud tuto řádu budete doplňovat, určitě se nespletete. O co více času tráví s kamarády a na internetu, o to méně ho dokážeme kontrolovat, abychom případně ochránili proti neuvážlivým rozhodnutím, poradili v případě potřeby. Není to totiž problém tzv. "problémových" rodin.

V pubertě se dětem začíná postupně otevírat vnitřní a vnější světy, ve kterých se potřebují vyznat, potřebují pochopit, kdo jsou, o jaké silné stránky se mohou opřít, potřebují se naučit dívat se do budoucnosti s optimismem a jistotou. Často je to složité. Jen se zkuste na tento svět podívat očima teenagera, který je permanentně pod tlakem: online světa, apokalyptických filmů a knih, cizích příběhů o úspěchu, stupňujících se požadavků školy a zneklidňující vnitřní otázky: "Co se to se mnou děje?" A pak v tomto víru emocí, prvních zamilovaností, hormonálních výkyvů a neuvěřitelné práce mozku si musíte vybrat povolání, na kterém záleží celý váš život. A rozkaz přece zněl jasně: "Nezklamat!"

Jak jsem byla zvyklá za 20 let podnikání, vyhrnula jsem si pomyslné rukávy a začala hledat řešení. První vlaštovkou byly jedinečné podporující programy volby povolání Smart Course pro teenagery od 13 do 18 let, které je učí samostatnému a zodpovědnému rozhodování. Po 2 dnech tréninku vaše dítě neuvěřitelně dospěje, ale... Pochopila jsem, že to je jen vrcholek ledovce. Rodiče by rádi přihlásili na kurz svého teenagera, ale naráží na odpor: "Nech mne být! Nikam nejdu!" A víte proč? Protože přesto, že v 9. třídě většina vůbec netuší, kterou školu si vybrat a jak vybírat (jejich vlastní slova), blbě vychovaní systémem "máš problém - běž ke školnímu psychologovi", na kurz nepůjdou - nejsou přece "vadní" a nenechají si do toho kecat.

Zůstaly nezodpovězené otázky: "A co rodiče? Kdo podpoří rodiče? Jak pochopí, co se ve skutečnosti děje? Existují efektivní cesty výchovy? Jak se tolik nestresovat a naladit důvěrnou a respektující komunikaci s teenagerem?"

Jsou to přesně ty otázky, odpovědi na které jsem původně hledala pro sebe a svého syna. Za poslední rok jsem o výchově teenagerů, o jejich rozvoji, o volbě povolání, o vývoji mozku, o komunikaci v rodině, o motivaci a uvědomělém rozhodování, o štěstí v práci přečetla více než 60 knih! A jaký je výsledek?

Dnes jsem mnohem pozornější vůči náladám a názorům svého dvanáctiletého syna, daří se mi nenechat se stáhnout k reaktivním reakcím, být trpělivější, hasit konflikty mezi třemi chlapy, které mám v domácnosti, v jejich zárodku, respektovat jejich osobnost a citlivě podporovat na cestě hledání své vlastní identity. Dá to práci, ale stojí to za to, protože postupné posouvání hranic odpovědnosti otevírá prostor pro můj vlastní rozvoj, pro jiné role, které hraji ve svém životě.

Za tento rok se mých ("offline") kurzů zúčastnilo 65 teenagerů. Pravidelného online vzdělávání se účastní téměř 300 rodičů. Pevně věřím, že i Vy v této online škole najdete jasné návody a podporu, jak být dobrým rodičem teenagera a přitom se nezbláznit ;-)

Vítejte!

Kateřina Málková

zakladatelka Smart Course ČR, kariérový kouč a trenér

máma 2 kluků, 12 let (hyperaktivita) a 5 let


Často kladené otázky


Kdy tento kurz začíná a končí?
Kurz začíná hned, jakmile ho spustíte a nekončí nikdy! Záznam kurzu máte k dispozici, dokud bude pro Vás aktuální. Kurz je plně samoobslužný. Můžete jim procházet ve svém vlastním tempu, vracet se k jednotlivým přednáškám a cvičením, opakovat je, pokud sami se nerozhodnete, že už víte vše, co potřebujete.
Jak dlouho budu mít přístup k tomuto kurzu?
Tento kurz máte k dispozici, pokud je pro Vás aktuální. V průběhu let může dojít k jeho aktualizaci, některé informace obsažené v tomto kurzu mohou zastarat, Vy můžete zrušit účast na této vzdělávací platformě, ale v zásadě jen Vy sami určíte, kdy už ho nebudete potřebovat.