Dvdhltrtfoq5bpriysuq

Jak podpořit teenagera ve volbě povolání?

minikurz včetně pdf knihy pro rodiče

Téměř polovina všech absolventů středních a vysokých škol ČR si nenachází práci v oboru, který vystudovali. Loňský průzkum spokojenosti se zvoleným oborem, který prováděla švédská společnost Universum mezi téměř 15 000 studenty českých vysokých škol, ukázal, že 57 % studentů není spokojeno s vybraným oborem. Určitě nám dáte za pravdu, že studium oboru, který v profesním životě vám k bude k ničemu, v rychle se měnící době je velkou ztrátou času. Od profesního vzdělání očekáváme, že dobře připraví k pracovnímu uplatnění.

Problém je v tom, že orientace na současnou poptávku odborníků nepovede ke správnému výběru. Za 5 let tyto profese nemusí existovat a mohou být nahrazeny technologiemi, roboty, umělou inteligencí. Klíčem ke správném rozhodnutí není zaměření se na perspektivní obor a profese, ale na schopnosti, vlohy a zájmy dospívajících. Rodiče jsou těmi lidmi, kteří je mohou v jejich samostatné volbě podpořit. Aby tato podpora byla efektivní, potřebujete vědět, jaký přístup zvolit v komunikaci se svými dětmi, na co soustředit svoji pozornost.


  • Vaše dítě vyrostlo a má před sebou důležitý úkol vybrat si střední nebo vysokou školu?
  • Možná se zdá, že výběru povolání nevěnuje moc pozornosti, není moc sdílné, nebo naopak se bojí udělat chybu?
  • Rádi byste se s Vašim dítětem bavili o jeho budoucnosti konstruktivně?
  • Unavuje Vás, že musíte na všechno dohlížet, ale nechat tak důležité rozhodnutí na něm Vám nepřijde jako dobrý nápad?
  • Máte v rodině odlišný názor na různé obory, profese a jejich perspektivu?
  • Hledáte odpovědi na otázky, jak poznat, který obor nejlépe odpovídá jeho schopnostem a nadáním?
  • Jako každý dobrý rodič určitě mu přejete úspěšný a spokojený život.

Náš e-book Vám pomůže lépe se zorientovat ve změnách, kterými prochází teenager v období dospívání, a podpořit ho ve zralejším a uvážlivém rozhodnutí při výběru budoucího povolání.

E-book "Jak podpořit teenagera v jeho volbě"

Začněte hned!