Lffp3l7qss2yqlhvwy47

SAMOSTATNÝ TEENAGER

7 principů komunikace rodiče - kouče

Přihlaste se do kurzu

CO VÁS ČEKÁ UVNITŘ KURZU?


  • 6 hodin strukturovaných ve 20 video lekcích, každá lekce v délce 10 až 30 minut
  • 11 týdnů studia tempem, které zvládne i velmi zaměstnaný rodič, plánovací kalendář s doporučeným rozvrhem hned v první lekci
  • 27 pečlivě připravených cvičení, která slouží k tomu, abyste každý krok a princip zažili a našli pro sebe ten nejlepší způsob použití ve Vaší rodině
  • 30 stránkový e-book "Jak podpořit teenagera ve volbě povolání" a další přílohy
  • 60 minut bonusových audio nahrávek na téma výběru budoucího povolání
  • seznam několika knih, které doporučuji přečíst (nemusíte všechny, vyberte si jednu knihu, která Vás osloví nejvíc)
  • plánovací kalendář s doporučeným harmonogramem lekcí, který je navržen tak, abyste našli čas na kurz i při vysokém pracovním vytížení
  • budete mít možnost sdílet své zkušenosti a ptát se přímo u každé lekce neomezeně
  • celý kurz absolvujete v pohodlí domova v čase, který Vám nejvíc vyhovuje
  • pro poslech v autě nebo ve smartphonu všechny lekce jsou ke stažení v MP3

Kolik kurz stojí?


Cena kurzu je 3.490 Kč

Cena je uvedena vč. 21 % DPH (ČR), pokud se registrujete z jiného státu, aktuální sazba DPH pro Vaši zemi bude uplatněna automaticky. Na této platformě kurz je možné uhradit pouze platební kartou. Pro jiné způsoby platby podívejte se prosím na často kladené otázky.

Pusťte si první 3 lekce zdarma

Začněte hned!Registrace do kurzu je otevřena do 31. března 2018

Další běh kurzu se otevře v říjnu 2018

Váš instruktor


Katerina Malkova
Katerina Malkova

Myšlenka založit Smart Course v ČR, školu kariérového poradenství pro teenagery podle úspěšného mezinárodního koncpetu, ke mně přišla ve chvíli, kdy můj tehdy ještě 10lety syn na začátku 2. stupně základní školy po seznamovacích hodinách položil otázku, která mi vyrazila dech: "Mami, proč paní učitelka nám říkala, že příští rok s tebou přestanu mluvit?" V mé hlavě a duši se zapnul alarm: "Co mám dělat, aby k tomu nedošlo? To přece nemusí být pravda."

Najednou mi došlo, že paní učitelka měla na mysli pubertu. "Teenager! Můj syn je skoro teenager! Co teď?" Každá rodina prožívá toto období jinak, ale slovo "teenager" se zaručeně asociuje s "náladový", "hormony", "nech mne být", pokud tuto řádu budete doplňovat, určitě se nespletete. O co více času tráví s kamarády a na internetu, o to méně ho dokážeme kontrolovat, abychom případně ochránili proti neuvážlivým rozhodnutím, poradili v případě potřeby. Není to totiž problém tzv. "problémových" rodin.

V pubertě se dětem začíná postupně otevírat vnitřní a vnější světy, ve kterých se potřebují vyznat, potřebují pochopit, kdo jsou, o jaké silné stránky se mohou opřít, potřebují se naučit dívat se do budoucnosti s optimismem a jistotou. Často je to složité. Jen se zkuste na tento svět podívat očima teenagera, který je permanentně pod tlakem: online světa, apokalyptických filmů a knih, cizích příběhů o úspěchu, stupňujících se požadavků školy a zneklidňující vnitřní otázky: "Co se to se mnou děje?" A pak v tomto víru emocí, prvních zamilovaností, hormonálních výkyvů a neuvěřitelné práce mozku si musíte vybrat povolání, na kterém záleží celý váš život. A rozkaz přece zněl jasně: "Nezklamat!"

Jak jsem byla zvyklá za 20 let podnikání, vyhrnula jsem si pomyslné rukávy a začala hledat řešení. První vlaštovkou byly jedinečné podporující programy volby povolání Smart Course pro teenagery od 13 do 18 let, které je učí samostatnému a zodpovědnému rozhodování. Po 2 dnech tréninku vaše dítě neuvěřitelně dospěje, ale... Pochopila jsem, že to je jen vrcholek ledovce. Rodiče by rádi přihlásili na kurz svého teenagera, ale naráží na odpor: "Nech mne být! Nikam nejdu!" A víte proč? Protože přesto, že v 9. třídě většina vůbec netuší, kterou školu si vybrat a jak vybírat (jejich vlastní slova), blbě vychovaní systémem "máš problém - běž ke školnímu psychologovi", na kurz nepůjdou - nejsou přece "vadní" a nenechají si do toho kecat.

Zůstaly nezodpovězené otázky: "A co rodiče? Kdo podpoří rodiče? Jak pochopí, co se ve skutečnosti děje? Existují efektivní cesty výchovy? Jak se tolik nestresovat a naladit důvěrnou a respektující komunikaci s teenagerem?"

Jsou to přesně ty otázky, odpovědi na které jsem původně hledala pro sebe a svého syna. Za poslední rok jsem o výchově teenagerů, o jejich rozvoji, o volbě povolání, o vývoji mozku, o komunikaci v rodině, o motivaci a uvědomělém rozhodování, o štěstí v práci přečetla více než 60 knih! A jaký je výsledek?

Dnes jsem mnohem pozornější vůči náladám a názorům svého dvanáctiletého syna, daří se mi nenechat se stáhnout k reaktivním reakcím, být trpělivější, hasit konflikty mezi třemi chlapy, které mám v domácnosti, v jejich zárodku, respektovat jejich osobnost a citlivě podporovat na cestě hledání své vlastní identity. Dá to práci, ale stojí to za to, protože postupné posouvání hranic odpovědnosti otevírá prostor pro můj vlastní rozvoj, pro jiné role, které hraji ve svém životě.

Za tento rok se mých ("offline") kurzů zúčastnilo 65 teenagerů. Pravidelného online vzdělávání se účastní téměř 300 rodičů. Pevně věřím, že i Vy v této online škole najdete jasné návody a podporu, jak být dobrým rodičem teenagera a přitom se nezbláznit ;-)

Vítejte!

Kateřina Málková

zakladatelka Smart Course ČR, kariérový kouč a trenér

máma 2 kluků, 12 let (hyperaktivita) a 5 let


"Přístup "Rodič jako kouč" je určen pro všechny. Není to vznešená, drahá nebo komplikovaná metodologie. Respektování jiných lidí a aktivní naslouchání doopravdy posiluje sebevědomí, zdravé sebehodnocení a zlepšuje komunikaci. A to umožňuje lidem spojit se se svým vyšším já. Dnes stojíme na křižovatce. Mladí lidé nejsou lídry budoucnosti. Oni jsou lídry současnosti. Mají větší ekonomickou sílu, větší vliv a větší potenciál než kterákoli předchozí generace. Oni vědí, jak používat technologie 21. století k tomu, aby se věcí řešily. My je můžeme podpořit v tom, aby svůj silný hlas používali pro dobro, nikoli k destrukci".

- Diana Sterling , autorka přístupu Parents as Coach Approach, Parenting 2.0., uznávaný kouč s mezinárodní certifikací ICF a 35 letou praxí práce s teenagery a jejich rodiči

"Projekt Rodič jako kouč má mou plnou podporu. Vnímám jako velmi cenné uvědomění každého rodiče, které směřuje k němu samotnému. Uvědomění o tom, ze nejvíce mohu svému dítěti pomoci, když pomůžu sám sobě. Když si jako rodič uvědomím, kde jsou má omezení, která mě v životě blokují. Jedině tak mohu nastartovat zdravou komunikaci se svým dítětem podporovanou důvěrou a respektem k dítěti.

Sama jsem matkou dvou synů a z mých zkušenosti mohu toto jen potvrdit. Jedním z mých nejsilnějších uvědomění se starším synem bylo, když jsem já sama překonala před lety svou nejistotu a strachy z profesní změny a udělala ten rozhodný krok, začalo se synovi dařit a v tom co ho bavilo najednou vystartoval jak raketa. Jakoby zcela přirozeně se zvýšila jeho jistota v rozhodnutích a začaly přicházet do života příležitosti, díky kterým se jeho praní začala realizovat."

- Jindřiška Chaloupková, osobní koučka, http://jchaloupkova.cz/

Často kladené otázky


Kdy tento kurz začíná a končí?
Kurz začíná hned, jakmile ho spustíte a nekončí nikdy! Záznam kurzu máte k dispozici, dokud bude pro Vás aktuální. Kurz je plně samoobslužný. Můžete jim procházet ve svém vlastním tempu, vracet se k jednotlivým přednáškám a cvičením, opakovat je, pokud sami se nerozhodnete, že už víte vše, co potřebujete.
Jak dlouho budu mít přístup k tomuto kurzu?
Do konce života:-) Tento kurz máte k dispozici, pokud je pro Vás aktuální. V průběhu let může dojít k jeho aktualizaci, některé informace obsažené v tomto kurzu mohou zastarat, Vy můžete zrušit účat na této vzdělávací platformě, ale v zásadě jen Vy sami určíte, kdy už ho nebudete potřebovat.
Co když nebudu s kurzem spokojen(á)?
Našim cílem není vytvářet kurzy, které nepřinesou žádný užitek! Ale pokud kurz nesplní Vaše očekávání, napište nám v době 14 dnů od jeho spuštění a dohodneme se na refundaci. Je důležité mít na paměti, že výsledků můžete dosáhnout jen pokud budete realizovat v praxi kroky a principy, které v kurzu nabízíme. Samotný kurz Váš život nezmění. Ke změnám může dojít, pokud podniknete aktivní kroky. Také je velmi důležité komunikovat - nebojte se zeptat lektora na cokoli, co v průběhu kurzu budete potřebovat vědět, nebo upřesnit. Je také důležité vědět, že kurz nenahrazuje odborné poradenství v oblasti výchovných nebo studijních problémů. Může ovšem sloužit jako dobrý podpůrný prostředek - podpoří Vás, abyste Vy mohli podpořit svoje dítě.
Jak lze uhradit kurz?
Kurz je možné uhradit pouze platební kartou. U platební karty je potřeba, aby byly povoleny platby na internetu. Pokud byste si chtěli kurz pořídit, ale platba kartou Vám nevyhovuje, vyplňte registraci na mých webových stránkách https://www.smart-course.cz/rodic-jako-kouc Obratem Vám přijde faktura, po její uhrazení Vám bude kurz aktivován. Všechny pokyny a informace obdržíte e-mailem (pro jistotu zkontrolujte složky "Hromadné" a "Promo").
Proč registrace do kurzu je časově omezená?
Kurz otevírám jednou za půlroku. Trvá 11 týdnů, v jejichž průběhu účastníci prochází krok za krokem jednotlivými úkoly, učí se používat metody a přístupy ve své rodině, hledají svoji unikátní kombinaci a také pracuji na sobě. V tomto procesu potřebují moji podporu. Díky organizaci kurzu v bězích můžu se Vám věnovat a také kurz vylepšovat na základě zpětné vazby od účastníků.
Budu mít v průběhu kurzu podporu?
Ano, u každé lekce máte k dispozici možnost komentářů, na které Vám budu průběžně odpovídat.